Tizenkét közterület lelt örökbefogadóra
Az Európa téren már látható a civilek munkájának nyoma, rövidesen pedig a többi helyszínen is elkezdhetik megvalósítani elképzeléseiket a jelentkezők.
Tizenkét közterületet fogadtak örökbe miskolci vállalkozók és helyi civilek azon a pályázaton, amit tavasszal hirdetett meg a miskolci polgármesteri hivatal. Az akció célja a városlakókkal közösen tegyék élhetőbbé Miskolc tereit, közeit, utcáit – idézi fel a friss fejleményekről beszámoló Minap-cikk.
Az egyik gazdára talált terület a belvárosi Európa tér, ennek rendbetételét már hetekkel ezelőtt megkezdték az örökbefogadók, vagyis a Padtársak civil közösség és a Függetlenek a Szinva Városáért Egyesület. Mostanra már látványos a változás: a virágágyásokból eltűnt a gaz, a tér központi helyén található EU-s csillagokat újrafestették.
Miskolc főkertésze a Miskolci Naplónak elmondta, a pályázati határidő végét követően minden jelentkezővel felvették a kapcsolatot, több esetben az adott helyszínen történtek egyeztetések annak érdekében, hogy tisztázzák az elvégzendő feladatokat és a lehetőségeket. Czifrusz Natália elmondása szerint az örökbefogadók nagyon kreatív ötletekkel jelentkeztek.
– Voltak olyanok, akik egy-egy korlát lefestésére, szemétszedésre, vagy éppen fatelepítésre jelentkeztek, és olyanok is, akik akár támogatókkal együttműködve egy komplett terület tisztántartását, sőt, adott esetben akár fejlesztését tűzték ki célul – tette hozzá.
Dr. Barkóczi István, a Népkerti Vigadó tulajdonosa például a vendéglátóegység közvetlen környezetének növényápolási munkáin túl egy növényágy kialakítását, valamint hulladékgyűjtők kihelyezését is vállalta a Népkertben, a Dr. Park nevű cég pedig az általa örökbefogadott terülten (a hejőcsabai Bárczay-kastély mögött) valósítaná meg az első Miskolci Ötletmaratonon megismert AngyalParkot, vagyis a meg nem született gyermekek emlékhelyét. Ezen túlmenve a területen található focipálya rendbetételét és közösségi tér kialakítását is vállalta.
Közösségi teret hozna létre a Kilián-déli közösség is a városrészben az általuk örökbefogadott területen.
Czifrusz Natália hozzátette, rövidesen minden örökbefogadó megkapja a munkákhoz szükséges engedélyeket, hozzájárulásokat, a művelet végén pedig mindenkinek beszámolót kell majd készítenie.